SATIŞ SÖZLEŞMESİ

BIÇAK DÜNYASI MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

 

KONU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

 

SATICI BİLGİLERİ

Ünvan: Bıçak Dünyası(Serdar büyüktürkyılmaz) bicakdunyasi.com sanal mağazası (Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır)

Adres: Saraylar mahallesi demirciler cad ahi sinan çarşısı no:36 DENİZLİ

Vergi Dairesi: Saraylar

Vergi Numarası: 256 635 922 66

Telefon: 0545 688 1666

Email: info@bicakdunyasi.com

 

ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak www.bicakdunyasi.com alışveriş sitesine üye olan kişi. 

Üye olurken veya sipariş verirken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

 

SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.

 

GENEL HÜKÜMLER

1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 

 

2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklıgına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’Ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

 

3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden bicakdunyasi.com sorumlu tutulamaz.

 

4 – SATICI, sözleşme konusu ürünün saglam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

 

5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettigi ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmuş kabul edilir.

 

6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

 

7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 10 gün içinde kendisine nakit ödeme yaptı ise nakten ve defaten ödenir.Kredi kartı ile yapılan iade işleminde satıcı firma kredi kartı işlemini iptal etmek kaydı ile ödemeyi iade eder.

 

8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için bicakdunyasi.com'a gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri bicakdunyasi.com tarafından karşılanacaktır.

 

9- İşbu sözleşme, SATICI tarafından ALICI'ya faks veya e-posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

  

CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildigine ilişkin kargo teslim tutanağı örnegi ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Niteliği itibarıyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar v.b) ve cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

 

Ürün İade İşlemleri 

Alışveriş sitemiz üzerinden yapılan satışlar için Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uygulamaktadır.

İade edilecek ürün veya ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun bir şekilde tamamlanması gerekmektedir.

Kargo taşıması nedeniyle üründe oluşabilecek hasarlar veya kullanım kayıpları söz konusu ise teslim anında teslim fişini onaylamadan önce kargo firması yetkilisinden hasar tesbit tutanağı (zabıt) tutturularak iade edilecek ürün/ürünlere ekleyerek kargo yetkilisine geri teslim ediniz. Aksi takdirde kargo hasarlarından kaynaklanan hasarlardan veya kullanım kayıplarından sorumluluk müşterinin olacaktır ve ürün bize geri iade edilemez.

 

Cayma Hakkı Nedeniyle İade Koşulları:

İadenin, satın alınan ürünün etiketi, vakumlu veya jelatinli ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için bir haftalık geri iade süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir.

Satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.

Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallarda cayma hakkı sözkonusu değildir.

İade edeceğiniz ürüne ilişkin ‘İade Formu’nu doldurunuz. 

Ürünle birlikte orjinal faturası (iade faturası kesilecekse ekine faturamızın fotokopisi eklenir), orjinal kutusu, ambalajı, garanti kartı varsa standart aksesuarlarının eksiksiz ve hasarsız olması şarttır.

 

 

Para İade Süresi:

İade edilen ürünlerin bedeli, ürün bize ulaştığı ve yukarıdaki şartların sağlandığı belirlendikten itibaren 10 (on) gün içinde iade edilir.

İade Yöntemi ve Taşıma

 

DİĞER HUSUSLAR:

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

Borçlunun temerrüde düşmesi halinde, Borçlu borcun gecikmeli ifasından dolayı alacaklının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI veya ALICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

 

Garanti Şartları :

Müşteri memnuniyeti de bicakdunyasi.com  tarafından garanti altına alınır: Müşterilerimizi tatmin etmeyen ve beklentisini karşılamayan ürünler eğer kullanılmamışlarsa yenisi, bir başka ürün ya da para iadesi ile değiştirilir.(ÖNEMLİ: Bu iade işlemi güvenlik garantisi vermek zorunda olduğumuz teknik malzeme işlemi için uygulanamaz.)

 

Teknik Malzeme Garantisi 

Teknik malzemenin kişinin güvenliği için çok önemlidir. Metal ya da dokuma, bütün teknik malzemeler özelliğine uygun şartlarda saklanır ve alıcıya ulaştırılır. Malzeme, sadece alıcısı tarafından kullanılır. Bu garantinin sağlanabilmesi için satılan teknik malzeme iade alınmaz .

 

Ürün İade Garantisi:

Size gönderdiğimiz ürünleri herhengi bir sebepten dolayı kullanmak istemez seniz kullanılmamış olması şartıyla iade teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz bicakdunyasi.com olarak aldığınız ürünlerden memnun olmanızı istediğimiz için sizi yeterince memnun etmeyen ürünleri kullanmadan ve yeni haline zarar gelmeden bize geri ulaştırmanız halinde ürünü derhal ve memnuniyetle değiştirebilir veya para iadesi alabilirsiniz. Önemli : Teknik Malzemeler bu kapsamın dışındadır. Teknik malzemeleri, verdiğimiz güvenlik garantisi nedeniyle iade almamız mümkün değildir.

 

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

• Ürünün faturası, 

• İade formu, 

• 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

İade Adresi: Bıçak Dünyası  saraylar mah.demirciler cad.ahisinan çarşısı no:36 DENİZLİ

18 yaşından küçük kişiler  bicakdunyasi.com online satış sitemizden alışveriş yapamazlar.

Bicakdunyasi  ürünlerinin bir kısmı koleksiyon ve süs, bir kısmı da genel ihtiyaçlar içindir oluşabilecek yaralanma ve kazalardan bicakdunyasi sorumlu tutulamaz.

Ürünlerimiz amaçları dışında kullanıldığında bicakdunyasi.com sorumluluk kabul etmeyecektir.

Fiyatlarımıza KDV dahildir.

bicakdunyasi kendi hataları dışındaki hasarlardan sorumlu tutulamaz.

bicakdunyasi üretim hatası olan ürünü birebir değişim veya para iadesi yapmaktadır.

bicakdunyasi.com online satış sitesinden yapmış olduğunuz alışverişin kişisel kullanım amaçlı olduğunu tekrar satışını gerçekleştirmeyeceğinizi kabul etmiş sayılırsınız.

bicakdunyasi.com web sitesini kullandığınızda yukarıda yazılı olan koşulları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılmaktasınız.

Yandex.Metrica